Alma Verme ve
PARA üzerine

Şiddetsiz İletişim yaklaşımıyla para ihtiyaçlarımızı karşılamak için seçtiğimiz bir stratejidir. Seminer, atölye çalışması v.b. sunduğumda bu strateji ile bilgilendirmek, paylaşmak, anlam, bağlantı kurmak, öğrenme ve büyümeye katkıda bulunmak gibi bir dizi ihtiyacımı karşılıyorum.
Aynı zamanda ekonomik güvenliğimi sağlayıp oğlumla ikimizi geçindiriyorum. Bunun yanında sürekliliği ve seçme özgürlüğümü de güvence altına alırım. O nedenle eğer birlikte çalışacaksak alış verişimiz konusuna net olmak isterim.

Şiddetsiz İletişimi insanlarla paylaşmak ve yaymak istediğimden yıl boyu üç hafta arayla peryodik olarak Türkiye ile Almanya arasında mekik dokuyorum.
Kimileri için sonderece mantıklı sayılacak bir ücret ekonomik durumu farklı diğer birileri için ödenemez olabilir. Şiddetsiz İletişimi maddi durumundan bağımsız olarak, arzu eden herkezle paylaşmak istiyorum.

Bu anlamda esnek bir ücretlendirme
stratejisi uygulamayı seçtim. Umarım her insan bu yöntemle birbirimizin ihtiyaçlarını gözetecek en uygun seçimi yapabilir.

Seçim yaparken size kolaylık olsun diye aşağıda arzu ettiğim ücretleri belirttim.Önerim benim ve sizin maddi ihtiyaçlarını gözetecek, keyifle ödemeye hazır olduğunuz ücreti seçebilmenizdir.

-    Kendi  hazırlayıp sunduğum  seminer -atölye ve benzeri
     eğitim programları için Kişi/gün başına 75 EUR,
     90 USD veya 200 TL
(Aralık  2014) gibi bir katkıda bulunmanızı rica
     ediyorum.

-    Eğer siz benim için bir seminer düzenlerseniz günlük
     ücretimin 
özel sektör alanında 1000 EUR,
    
sosyal hizmetler alanında 600 EUR, olmasını istiyorum.
     Eğer Bu rakkam  250 EUR 
nun altına düşerse,
    
bunu gönüllülük çalışması olarak değerlendiririm.

-    Üç saatlik çalışma grupları için kişi başına 50.-TL 
-    Bir buçuk saatlik koçluk hizmetim için 250,-TL
.
-   
Çift mediyasyonu - Tek tek görüştükten sonra beraber alınan 3.
    
seansla birlikte - toplam 700.-TL
 
Hangi biçimi seçerseniz seçin, hizmetime elinizden gelen değerin en iyisini verdiğinizi varsayıyorum ve beni desteklediğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

Bu önerilerle amacım Şiddetsiz İletişim ruhu yani gönülden vermenin akışı ile para/maddi destek ilişkimizi açıklığa kavuşturacak bir yol bulmaktır. eğer para durumunuz katılmanıza engel gibi görünüyorsa lütfen beni arayınız.

Herkezin ihtiyaçlarının gözetildiği bir tdünya hayalini gerçekleştirecek bilgileri öğrenmemize katkıda bulunacağını ümit ettiğim bu yolu denemekten heyecan duyuyorum
.

Daha başka sorularınız da varsa benimle bağlantı kurabilirsiniz.

© Siddetsiz İletişim Türkiye 2005 - Web design by Vivet Alevi